Alexa hırsızlara karşı önlem alacak

0

Alexa hırsızlara karşı

Amazon’un sesli asistanı Alexa hırsızlara karşı önlem alınmasını sağlayacak yeni bir özelliğe kavuştu. Alexa hırsızlara karşı Away Mode özelliği ile koruma sağlayacak.

Alexa hırsızlara karşı sesli destek sunacak

Akıllı ev asistanları, ev içinde geçirilen vakitte gündelik işlemleri oldukça kolay bir hale getiriyor. akıllı ev asistanı sektöründeki en önemli ürünlerden biri olan Alexa’ya, hırsızlara karşı caydırıcı bir özellik eklendi. Away Mode isimli yeni özellik kullanıcılar, evden çıkmadan önce Alexa’ya bazı metinler eklenebiliyor.

It’s Always Sunny in Philadelphia, Upright Citizens Brigade ve Saturday Night Live gibi komedi dizilerinden metinler de eklenebiliyor. Daha sonra kullanıcıların Alexa’yı yüksek ses moduna almasıyla birlikte, evde kimse yokken Alexa bu metinleri gerçekçi bir sesle okuyor.

Elbette bu yeni özellik tam bir güvenlik önlemi olmanın aksine, caydırıcılık sunuyor. Sigorta şirketi Hippo ile geliştirilen özelliğin, bir reklam çalışması olduğunu da söyleyebiliriz. Bu özellik ile farkındalık yaratmak isteyen Hippo, kullanıcıları hırsızlığa karşı sigorta yapmaları için teşvik ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>