Alexa ile mikrodalga fırın kullanılabilecek

0

Alexa ile

Alexa, şu an dünyada kullanılan en gelişmiş sesli asistanlardan biri. CES 2018‘den hemen önce Amazon‘un bu sesli asistanı için yepyeni haberler geldi. Akıllı Ev Yetenekleri API’ının bir parçası olarak, sesli asistan artık mikrodalga fırın gibi ürünler için de komutlarınızı yerine getirebiliyor.

Alexa ile mikrodalga fırın neler yapacak?

Geliştirici blogunda paylaşılan örneklerden bazıları “Alexa, 1.5 kilo tavuğu çöz” veya “Alexa, mikrodalgayı yüksek ayarda  50 saniye çalıştır” gibi komutlar içeriyor.

Şu anda halihazırda General Electric‘in bu sesli asistana destek sunan bazı fırınları bulunuyor. Yakın zamanda Whirlpool, GE Appliances, Kenmore, LG ve Samsung gibi markaların mikro dalga fırınlarının da sesli asistanı desteklemesi bekleniyor.

Tabii ki bir mikrodalgayı çalıştırmak için sesli asistana ne kadar ihtiyaç duyulduğu tartışılıabilir ancak elleriniz doluyken veya bir başka şeyle uğraşıyorken sadece konuşarak mikro dalga fırını yönetmek anlamlı olabilir. Ancak tabii ki bunu yaparken sesli asistanın yanında olmak isteyebilirsiniz. Çünkü uzaktan vereceğiniz bir komut, doğru bir şekilde anlaşılmazsa yemeğinizden olabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>