Alibaba 11.11 sonuçlarını paylaştı

0

Alibaba 11.11

Alibaba 11.11 alışveriş sonuçlarını paylaştı. Alibaba geçen yıla göre yüzde 8,5’lik bir artış yaşandığını bildirdi.

Alibaba 11.11 sonuçlarını GMV üzerinden paylaştı

Bu yılki 11.11 Küresel Alışveriş Festivali’nin sona ermesinin ardından, Alibaba Group, etkinliğin brüt mal hacminde (GMV) yaklaşık 540 milyar yuan (84.5 milyar dolar) elde ettiğini bildirdi.

Bu yıl, 290 markanın katıldığı ve Çin’de Tmall’da alışveriş yapan 900 milyondan fazla tüketici olduğu iddia edilemesine rağmen, geçen yılki sayıya göre yalnızca yüzde 8,5’lik bir artış oldu.

Alibaba, etkinliğin başarısını her zaman toplam GMV’ye dayalı olarak açıklıyor. Ayrıca her seferinde önceki GMV’yi önemli bir büyümeyle geçiyor. Çinli e-ticaret devi, sonuçları “istikrarlı” ve “dinamik” bir Çin pazarı olarak tanımladığı şeyi yansıtan “kaliteli büyüme” olarak nitelendirdi.

Geçen yıl boyunca, Alibaba da dahil olmak üzere teknoloji devleri, Çin hükümetinin sürekli incelemesiyle karşı karşıya kaldı. Yılın başlarında, Alibaba, Çin’in antitröst düzenlemelerini ihlal ettiği ve “piyasa hakimiyetini kötüye kullandığı” için rekor miktardaki 18.2 milyar yuan para cezasına çarptırıldı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>