Alibaba e-ticaret işlerini elden geçirdi

0

Alibaba e-ticaret

Alibaba e-ticaret işlerini yeniden ele alıyor. Bu kapsamda Alibaba yeni CFO atadığını da duyurdu.

Alibaba e-ticaret işlerini düzenliyor

Alibaba Group Holding yaptığı açıklamada, uluslararası ve yerel e-ticaret işlerini yeniden düzenlediğini ve yeni bir baş finans görevlisi atayacağını söyledi.

Değişiklikler Alibaba’nın artan rekabet ve yavaşlayan bir ekonomi ve düzenleyici bir baskı da dahil olmak üzere birçok cephede ters rüzgarlarla karşı karşıya kalmasıyla ortaya çıkıyor. Alibaba, daha çevik olmak ve büyümeyi hızlandırmak amacıyla ana e-ticaret işlerini barındırmak için iki yeni birim oluşturacağını söyledi.

Uluslararası dijital ticaret birimi, Alibaba’nın denizaşırı tüketicilere yönelik ve toptan satış işletmelerini barındıracak ve AliExpress, Alibaba.com ve Lazada’yı içerecek. Birim, Taobao ve Tmall pazaryerlerinin başkanı olan Jiang Fan tarafından yönetilecek.

Alibaba, yerel ticaret işletmelerini Alibaba’nın kurucu üyesi Trudy Dai liderliğindeki Çin dijital ticaret biriminde barındıracağını söyledi.

Şirketin mali işler müdür yardımcısı Toby Xu, Maggie Wu’nun Nisan ayından itibaren şirketin mali işler müdürü olarak yerini alacağını belirterek, atanmasını şirketin liderlik halefiyet planının bir parçası olarak nitelendirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>