Alibaba gelir artışı yavaşlığına dikkat çekti

0

Alibaba gelir artışı

Alibaba gelir artışı yavaşlığı konusunda uyarıda bulundu. Borsaya çıkmasından bu yana Alibaba en yavaş gelir artışını görüyor.

Alibaba gelir artışı yavaşlığına vurgu yaptı

Alibaba Group, ikinci çeyrek sonuçlarının yavaşlayan tüketim, artan rekabet ve düzenleyici baskı nedeniyle beklentileri karşılamaması nedeniyle, 2014 borsa çıkışından bu yana yıllık gelirinin en yavaş hızda büyüyeceğini tahmin ediyor.

2022 mali yılı gelirinin yüzde 20 ila yüzde 23 arasında artmasını bekleyen Alibaba’nın ABD’de işlem gören hisseleri yüzde 3 değer kaybetti. Şirket geçen hafta, dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş festivali olan Bekarlar Günü’nde en yavaş satış büyümesini kaydetti.

Çin’in büyük teknoloji şirketleri de, ülkenin düzenleyicileri, antitekel ve güvenlik nedenlerini öne sürerek, Alibaba’dan araç çağırma devi Didi Global Inc’e kadar güçlü oyunculara baskı uyguladığı için baskı altında kaldı.

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, geçen yıl Çin’in düzenleyici sistemini eleştirmesinden bu yana neredeyse ortadan kayboldu. Ayrıca yetkililer, geçtiğimiz Kasım ayında Alibaba’nın fintech iştiraki Ant Group’un 37 milyar dolarlık ilk halka arzını askıya almaya zorladı ve Nisan ayında Alibaba’ya 2.8 milyar dolarlık rekor bir para cezası verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>