Alibaba sağlık hizmetlerini dijitalleştirecek

0

Alibaba sağlık

Alibaba sağlık hizmetlerini dijitalleştirmek için yapay zeka kullanacak. Böylelikle hastalara daha iyi sağlık hizmeti sunulacak.

Alibaba sağlık hizmetleri için internet ve yapay zeka kullanacak

Çin’in dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olması, ülkedeki sağlık sistemindeki kaliteyi olumsuz etkiliyor. Çok fazla hastanın başvurduğu hastaneler, hekimlerin azlığı nedeniyle sağlık hizmetlerini yaygınlaştırmada zorluk çekiyor. Çin’in en büyük teknoloji şirketi Alibaba, ülkedeki sağlık sistemini dijitalleştirecek projeler üzerinde çalışıyor. Alibaba, hastanelere ve doktorlara yardım etmek için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanacak.

Alibaba’nın bulut bilişim bölümü, ilaç geliştirme, tıbbi görüntüleme ve teşhis konularında yardımcı olabilecek yapay zeka tabanlı tıbbi çözüm üretti. Şirket, bazı çalışmalarını belirli erken dönem kanser türlerini tespit edebilen AI sistemleri üzerine odakladı. Alibaba Health erken tanı koymak için görüntüleme kullanan bir tanı aracı geliştiriyor. Alibaba Cloud ise yüksek çözünürlüklü BT taramaları kullanarak, akciğer kanseri teşhisi için yapay zeka ve görsel hesaplama teknolojilerini kullanıyor.

Son zamanlarda Alibaba Çin’deki ilaç pazarını genişletmek için AstraZeneca ile işbirliği yaptı. Alibaba ve AstraZeneca, internet ve yapay zeka tarafından yönlendirilen akıllı sağlık hizmetleri sunmak için birlikte çalışacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>