Alman otomobil üreticilerine yeni darbe!

0

Volkswagen’in ABD’de ortaya çıkan emisyon sahtekarlığı ile başlayan ve başka markalara da genişleyen skandaldan sonra büyük prestij kaybeden Alman otomobil üreticileri yeni bir darbe daha alabilir.

Avrupa Birliği’nin anti tekel kurumlarının tespit ettiği yeni skandala göre Alman otomobil üreticileri Volkswagen, Daimler ve BMW yöneticileri düzenli olarak bir araya gelerek, araçlarda hangi teknolojileri kullanacaklarını ve hangi seviyenin üzerine çıkmayacaklarını ortak olarak belirliyorlar. Böylece birbirlerine karşı zorlayıcı bir rekabet yaratmamak için anlaşmaya varmış oluyorlar. Ayrıca muhtemelen bu görüşmelerde, araçların fiyat seviyeleri de ortak olarak tespit ediliyor.

Avrupa Birliği şu anda bu skandalın soruşturulduğunu ve işbirliğinin boyutunun tespit etmeye çalıştıklarını açıkladı. Dolayısıyla, Alman otomobil devleri kısa süre sonra ağır bir skandalla daha darbe alacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>