Almanya’da elektrikli otomobillerde 1 milyon barajı geçilecek

0

Almanya elektrikli otomobiller

Almanya’da elektrikli otomobillerde yeni bir baraj daha geçiliyor. 1 milyon elektrikli araç, Temmuz ayında Almanya’da yollarda olacak.

Almanya’da elektrikli otomobillerde yeni kilometre taşı

Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Tagesspiegel gazetesine verdiği demeçte, sübvansiyon programlarının talebi artırdığını söyleyerek, Almanya’nın Temmuz ayında 1 milyon elektrikli otomobilin hedefine ulaşacağını belirtti. Almanya bu hedefine 6 ay geç ulaşmış olacak.

Bakan, “Herkesin ulaşılmaz olduğunu düşündüğü 2020 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil hedefimize, bu Temmuz ayında, sadece altı ay geç ulaşmış olacağız” dedi. Ayrıca 2021’in ilk yarısında geçen yılın tamamından daha fazla teşvik verildiği bunun 1.25 milyar euroya ulaştığı belirtildi.

Almanya elektrikli araçlar için 9 bin euroya varan teşvikler sunuyor. Maliyeti 40 bin euronun altında olan plug-in hibritler için ise 6 bin 750 euroya varan bonuslar sunuluyor. Almanta’nın uzun vadeli hedefleri arasında ise 7 ila 10 milyon elektrikli araç hedefine ulaşmak yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>