Altcoin YFI çok hızlı yükseliyor

0

Altcoin YFI

Kripto para piyasasında son yıllarda altcoinler yeni gözde haline geldi. Altcoin YFI, bir gecede yüzde 50’lik yükselişiyle dikkat çekti.

Altcoin YFI yüzde 50 yükseldi

Bitcoinle yatırımcı kitlesi bir hayli büyüyen kripto para piyasasında, son yıllarda altcoinlerin hakimiyeti sürüyor. YFI isimli altcoin, son günlerdeki hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Yearn.finance’a ait olan YFI, son 24 saatlik süreçte 4.19 dolar seviyelerinde yüzde 53 oranında yükseliş yaşayarak 6.43 dolar seviyelerine yükseldi. Elbette bu tip yükselişlere ve düşüşlere kirpto para piyasasında alışığız. İlginç olan ise genel olarak YFI’ın tamamen değersiz olarak nitelendirilmesi ve sıfır finansal değeri olduğu söylemleriydi.

Haziran ayının sonunda piyasaya çıkan YFI, özellikle de Ağustos ayının 2. Haftasında büyük bir hareketlilik yaşadı. Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance’in YFI’ı listelemeye başlamasıyla, YFI değerinde önemli bir hareketlilik gerçekleşmişti. Ancak yüzde 53’lük bu yükseliş, YFI tarihindeki en büyük yükseliş olarak kayda geçti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>