Amazon 2000 kişiyi daha işe alıyor

0

İşe almalara doymayan Amazon, ABD şirketlerinden daha fazla insanı istihdam etmelerini isteyen Trump’ın gözüne girmek için, 2000 kişiyi daha işe alacağını duyurdu.

Şirketin New York Manhattan’da inşa ettiği ve 5 milyar dolar yatırım yapacağı yeni binasında görev yapacak 50 bin kişiye katılacak olan yeni çalışanlar önümüzdeki 3 yıl boyunca, Amazon’un yeni servisleri geliştikçe işe alınacak. Amazon bu 2000 kişiyi Amazon Moda ve Amazon Web Services hizmetlerinde görevlendirecek.

Şirketin New York’taki ofis binası da Seattle’da şu anda kullandığı bina kadar büyük olacak. New York yönetimi de Amazon’un şehire gelmesi için bazı vergi indirimleri ve ruhsat kolaylıkları sağlamak konusunda istekli görünüyor. Amazon kısa süre önce de New York’ta başka bir projenin hayat geçmesi için şehirde 2250 kişiyi işe almıştı. New York şehir yönetimi ise Amazon’un da şehre gelmesinin ardından diğer teknoloji devlerinin de şehirde büyük karargah merkezleri kurmasını umut ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>