Amazon CEO’su Andy Jassy oluyor

0

Amazon CEO’su Andy Jassy

Dünyanın en zengin ismi Jeff Bezos, Amazon’daki CEO’luk görevinden istifa ediyor. Amazon CEO’su Andy Jassy olacak.

Amazon CEO’su Andy Jassy kimdir?

Kurulduğunda çok küçük bir teknoloji şirketi olan Amazon, Jeff Bezos’ın liderliğinde dünyanın en değerli şirketleri arasına girdi. Bezos da dünyanın en zengini unvanını almayı başardı.

Yönetimsel anlamda radikal bir karar alan Bezos, Amazon’daki CEO’luk görevini bırakacağını duyurdu. Amazon tarafından yapılan açıklamada ise şirketin yeni CEO’sunun intern dünyasının tanınan ismi Andy Jassy olacağı belirtildi.

Amazon kurulduktan 3 yıl sonra şirket bünyesine katılan Andy Jassy, Amazon Web Services’i kurarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Bununla birlikte AWS’nin CEO’luk görevine getirilmişti.

Amazon’dun 27 yıl boyunca yöneticiliğini üstlenen Bezos, şirketin bugünlere gelmesinde büyük rol oynadı. Bu durum, Bezos’ın kişisel servetine de yansıdı. Ancak yönetimsel olarak gelen bu değişiklik Amazon’un geleceği açısından neler getirecek hep birlikte göreceğiz. Yapılan görev değişikliği açıklamasının ardından Amazon hisselerinde ciddi bir hareketlilik görülmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>