Amazon dijital para uzmanı arıyor

0

Amazon dijital para

Yayınlanan yeni bir iş ilanına göre Amazon dijital para ve blockchain uzmanı arıyor. Bu iş ilanına göre Amazon’un bu alanda yeni bir projesi olabilir.

Amazon dijital para uzmanı için ilan yayınladı

Amazon, yeni bir iş ilanına göre ödeme ekibi için dijital para birimi ve blok zinciri ürün lideri işe alacak. İlanda “Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blockchain stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmek için deneyimli bir ürün lideri” aradığı ifadelerine yer verildi.

Amazon.com, ödeme olarak kripto para birimini kabul etmiyor, ancak bir sözcü Insider’a şirketin “kripto para alanında meydana gelen yeniliklerden ilham aldığını ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırdığını” söyledi. Amazon’un bulut bölümü olan Amazon Web Services (AWS) ise zaten halihazırda bir blocckhain sistemine sahip.

Amazon’un bu iş ilanı ile yeni bir projeye adım atabileceği, e-ticaret devinin ödeme kabulü konusunda farklı ödeme biçimlerini kabul edebileceği konuşuluyor.

Apple, Mayıs ayında “alternatif ödemeler” için bir iş geliştirme yöneticisi için benzer bir liste yayınladı ve rolün temel nitelikleri arasında “dijital cüzdanlar, BNPL, Hızlı Ödemeler, kripto para birimi” vardı. Teknoloji devleri, dijital paralar ve dijital ödemeler konusunda ekiplerini büyütmeye devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>