Amazon elektrikli araçlarla dağıtımını yaygınlaştırıyor

0

Amazon elektrikli araç

Amazon elektrikli araçlarla dağıtımını yaygınlaştırma kararı aldı. Amazon Hindistan’da dağıtımını yaygınlaştırarak önemli bir adım atıyor.

Amazon elektrikli araçlarla dağıtımda yeni adım atıyor

Tüm dünyada elektrikli araçlar yaygınlaşmaya devam ederken, bu araçlar dağıtım da kullanılıyor. Gıda ve paket teslimatları, birçok firma tarafından elektrikli araçlarla yapılmaya başlandı.

2030 yılına kadar 100 bin elektrikli araç hedefi belirleyen Amazon, bunu sadece ABD ile sınırlı tutmuyor. Elektrikli araçla teslimatlarını yaygınlaştıracak olan Amazon, Hindistan’ı yeni bölge olarak belirledi. Amazon Hindistan’da Mahindra Electric ile 10 bin araçlık anlaşmaya vardı. Bu anlaşma kapsamında 3 tekerlekli elektrikli araçlar kullanılacak. Treo Zor isimli araçlar, Amazon’un şehir içi dağıtımında görev yapacaklar.

Hindistan’da şu anda milyonlarca üç tekerlekli araç kullanılıyor. 2024 yılında ise bu araçların yarısının tamamen elektrikli hale gelmesi bekleniyor. Amazon ile yapılan anlaşma, bu dönüşümde kritik rol oynayacak. Anlaşma kapsamında 100 araç teslimatı gerçekleşmiş durumda. Önümüzdeki 4 yıllık süreçte ise toplam teslimat 10 bine ulaşacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>