Amazon Go: Kasasız ve kasiyersiz mağaza

0

Amazon Go

Amazon Go, dünyanın ilk kasasız ve kasiyersiz mağazası olma özelliğinde. Teknolojinin alışveriş deneyimi ile birleştiği Amazon Go mağazası 22 Ocak tarihinde hizmet vermeye başlıyor.

Amazon Go ile alışveriş deneyimi

Çevrimiçi perakende hizmet veren Amazon, yeni fiziksel mağazası ile geleceğin alışveriş deneyimine ışık tutuyor. Mağazada QR kod tarayıcıları, tepegöz kameralar, ağırlık algılayıcılar başta olmak üzere birçok sensör sistemi bulunuyor. Mağazaya giriş yaptığınızda tüketici kameraları sizi tanımlıyor, raflardan aldığınız ürünler takip ediliyor ve Go’nun sistemi bu ürünlere göre size otomatik bir şekilde borç makbuzu veriyor.

Eğer mağazadan bir ürün alacaksanız, bu işlem ortalama 23 saniye kadar sürüyor. İzleme sistemi, raflarda birbirine çok yakın duran kişilerde bile kimin neyi aldığını kolaylıkla tespit edebiliyor. Eğer raftan aldığınız ürünü geri koyarsanız bunu da kolaylıkla belirleyebiliyor. Hem daha hızlı çalışan hem de fiziksel olarak insan çalışanlara ihtiyaç duymayan bu sistem, geleceğin mağazalarına adeta örnek oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>