Amazon ve Google ticari savaşı resmen başladı

0

Amazon ve Google arasında 2017 arasında sertleşme belirtileri gösteren rekabetin son noktası, iki dev şirket arasındaki ticari savaşın borazanlarının çalındığını düşündürtüyor.

Savaş başladı

Amazon’un rakipleriyle şirketin faaliyet alanlarına dair rakip projelere yoğun destek veren Google 2017’de Amazon’a karşı güçlü bir cephe oluşturmuştu. Amazon ise şimdi Google ürünlerini bir bir Amazon’un online mağazalarından çıkarıyor ve Amazon müşterilerinin Google ürünlerini satın almasını engelliyor.

Daha önce Chromecast ürününün satışını engelleyen Amazon, şimdi de Google’ın milyarlarca dolar yatırım yaptığı ve Amazon’ın en büyük silahlarından Alexa/Echo ürününe rakip olarak konumlandırdığı Nest akıllı ev sistemleri satışını durdurdu. 

Chromecast Google için “hayati” bir ürün olmadığı için büyük dikkat çekmeyen ilk yasaklama girişimi piyasada ciddiye alınmamıştı ancak Amazon’un özellikle Nest’e karşı başlattığı savaş, Google’ın 2018’de Nest için planladığı büyük girişimlerin de habercisi olduğunu işaret ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>