Amazon Hindistan’a 3 milyar dolar daha yatırıyor

0

Hindistan’ın teknoloji geliştirmek ve üretmek konusunda Çin’le olan yarışına bir destek de Amazon’dan geliyor. Apple’ın üretimini Hindistan’a çekmek için bizzat çalışan ama henüz başarılı olamayan Hindistan başbakanı Narendra Modi bu kez Başkan Obama ile görüşmek için ABD’ye gitmişken, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da yeni yatırıma ikna etmiş gibi görünüyor.

Jeff Bezos bugün yaptığı açıklamada, 2014’te Hindistan’a yaptıkları 2 milyar dolarlık yatırıma, 3 milyar dolar daha ekleyeceklerini açıkladı. Böylece Amazon’un Hindistan’daki toplam yatırımı 5 milyar dolara çıkacak.

E-ticaret devinin Hindistan’da bulut servisi sunucuları ve yazılım geliştirme ofisi bulunuyor. Teknoloji devleri, ucuz iş gücü ve gelişmiş teknolojik alt yapısı nedeniyle üretimlerini Çin’de gerçekleştirirken son dönemde Hindistan da yine ucuz iş gücü ve teknolojik alt yapı ile bu taşeron üretimleri kendi fabrikalarına çekmeye çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>