Amazon kasiyersiz marketlerini yaygınlaştırıyor

0

Amazon kasiyersiz market

Amazon kasiyersiz marketlerini ABD dışında da yaygınlaştıracak. Londra ile bu konuda bir ilke imza atılmış oldu.

Londra’da Amazon kasiyersiz market açtı

Yapay zeka ve görüntü işlemede yaşanan ilerlemeler, mağazacılıkta da yeni bir dönemi getiriyor. Kasiyersiz mağazalar, müşterilerin sıra beklemeden alışveriş yapmasını sağlıyor.

Amazon, kasiyersiz market konseptiyle bu alanda öncü çalışmalara imza atıyor diyebiliriz. ABD’de bir hayli yaygınlaşan Amazon Go marketleri, başka ülkelerde de aynı teknolojiyle yaygınlaşıyor. Amazon Fresh marketi, Londra’da yaygınlaşırken, kasada sıra bekleme probleminin önünü açacak. Bu markette de tıpkı ABD’deki marketlerde olduğu gibi Just Walok Out teknolojisi kullanılacak.

Amazon’un ABD dışındaki ilk kasiyersiz marketi olacak Amazon Fresh, müşterilerden ürünlerin ödemesini tanımlı Amazon kartı aracılığıyla alacak.

Şu anda Amazon Go markelterinden ABD’de 26 adet bulunuyor. Bununla birlikte Amazon Go Grocery isimli iki büyük süper market de aynı konseptle çalışmalarına devam ediyor. Amazon’un kısa vadeli hedefleri arasında Londra’da 30 adet market açmak yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>