Amazon posta servisi kurmak istiyor

0

Her gün milyonlarca paketi müşterilerine gönderen Amazon, kendi depoları arasındaki ulaşımı kendisi sağlasa da paketin müşterinin evine gönderimi sırasında FedEx veya UPS gibi kargo şirketleri ile çalışıyor. Ancak dev şirket şimdi bazı pilot bölgelerde test amacıyla kendi posta servisini kullanmaya başladı. Bu da Amazon’un kargo şirketlerine rakip olmaya hazırlandığının en büyük göstergesi.

Amazon’un kargo şirketi full kapasiteyle hayata geçtiğinde sadece Amazon siparişlerini mi taşıyacak yoksa diğer postaları da taşıyacak mı, şimdilik belli değil.

Amazon’un 2 yıl önce kurduğu kargo şirketi bugüne kadar market ve ecza siparişlerini yakın mesafelere ulaştıran küçük bir “test” şirketi görüntüsündeydi. Ancak şirketin kargo şirketlerine ödediği yıllık ücret küçük servetler boyutuna ulaşmaya başladığı için Amazon şimdi bu küçük kargo şirketini ABD ve dünya çapında gönderim yapan bir lojistik devine dönüştürmek istiyor. Şirket kısa süre önce de uçakla kargo siparişi veren Amazon Prime Air müşterilerinin siparişlerine yetişebilmek için çok sayıda Beoing kargo uçağı satın almıştı. Yakında Amazon’u dünyadaki bütün işlerin, bütün şirketlerin, bütün pazarların en büyük rakibi olarak görürsek şaşırmayacağız.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>