Amazon PowerPoint sunumları yasakladı

0

Amazon PowerPoint

Amazon PowerPoint sunumları yasaklayarak, oldukça ilginç bir stratejiye imza attı. Bu yasaklamanın arkasındaki ana nedenin ise ‘verimlilik’ olduğu belirtiliyor.

Amazon PowerPoint sunumları kullanmayacak

Şirket CEO’su Jeff Bezos, PowerPoint sunumlarının kişileri olayı kavramaktan uzaklaştırdığını söyledi. Ayrıca konuyu bir öğretmen gibi konuyu karşı tarafa aktarma konusunda eksikleri olduğunu belirtti. Jeff Bezos’un bunun yerine önerisi ise konuyu özetlen mini raporlar hazırlamak ve bu raporları toplantı katılımcılarına aktarmak. Katılımcılar bu raporu ilk 30 dakika sessiz bir şekilde okuyacak ve sonrasında rapor hakkında görüşlerini belirtecekler.

Jeff Bezos, bu sayede ruhsuz bir şekilde anlatımlarının önüne geçilebileceğini ve madde madde anlatımların dışına çıkılarak daha öğretici bir toplantı yapılacak.

Ayrıca şirket çalışanların yazma ve okuma alışkanlıklarının geliştirilerek, iş süreçlerinin daha verimli yürütülmesi hedefleniyor.

Geçtiğimiz günlerde benzer şekilde Elon Musk, verimlilik konusuna vurgu yaparak çalışanlarına e-mail göndermişti. Gönderdiği e-mail’de toplantıların çok sık olmamasını ve çalışanların istedikleri zaman çıkabileceğini belirtmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>