Amazon Prime ile 2017’de 5 milyar gönderim yapıldı

0

Amazon Prime

Amazon Prime, bildiğiniz gibi daha hızlı gönderim ve daha avantajlı fiyat gibi özellikleri olan bir üyelik sistemi. Şirket her ne kadar dünya genelinde kaç müşterinin Prime üyeliğine sahip olduğunu açıklamasa da geride bıraktığımız 2017 yılı için güzel bilgiler paylaşıldı.

Amazon Prime üyeliğinin 2017 karnesi parlak

Paylaşılan bilgilere göre, 2017 yılında diğer tüm yıllardan daha fazla yeni üyelik alındı. Ayrıca dünya genelinde bazıları bir gün, bazıları da iki günde teslimat olmak üzere toplamda 5 milyar sipariş gönderildi.

Amazon Prime

Tabii ki bu başarıda üyelik sisteminin yeni pazarlara açılmasının da etkisi var. 2017 yılında Prime üyelik sistemi Meksika, Hollanda, Lüksemburg ve Singapur gibi ülkelerde hizmet vermeye başladı. Ayrıca 2016 yılında sisteme dahil olan Hindistan’ın da bu yıl ciddi anlamda katkı sağlaması da büyük rol oynadı.

Bakalım her geçen gün büyüyen ve satışlarını arttıran Amazon, hem Prime üyeliği hem de normal gönderimleriyle 2018 yılında nasıl bir grafik çizecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>