Amazon sağlık startup’ı satın aldı

0

Amazon sağlık startup’ı

Amazon sağlık startup’ı satın alarak, çalışanlara yönelik sağlık hizmeti programı Amazon Care’i daha güçlü hale getirecek. Health Navigator, artık Amazon Care’in bir parçası olacak.

Amazon sağlık startup’ı Health Navigator’ü satın aldı

Amazon, çevrimiçi sağlık hizmetleri için API’ler geliştiren bir startup ​​olan Health Navigator’ı satın aldı. Anlaşmayı CNBC’ye göre Health Navigator, çalışanlara yönelik pilot sağlık hizmeti programı olan Amazon Care’in bir parçası olacak.

HealthNavigator, Amazon tarafından satın alınan ikinci startup oldu. Bunlardan ilki, 2018’de 1 milyar doların biraz altında satın alınan çevrimiçi eczane PillPack’ti. PillPack’in hizmetleri, uzaktan iletilen tedavi planları ile reçetelerin teslim edilmesini sağlayan Amazon Care’e de entegre edilmişti.

HealthNavigator platformu, teletıp ve tıbbi çağrı merkezleri de dahil olmak üzere çevrimiçi sağlık hizmetlerine, hastalarla çalışma sürecini standartlaştırmak için entegre olmak üzere oluşturulmuştur. Platformunda sağlık şikayetlerini ve bakım önerilerini belgelemek için doğal dil işleme tabanlı araçlar bulunur ve API’lı uygulamalara entegre edilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>