Amazon, şirketler için özel Echo hazırlıyor

0

amazon echo

Amazon, yapay zekalı akıllı ev asistanı Echo’yu kurumsal müşterileri için hazırlıyor.

Bugüne kadar ev kullanıcılarına asistanlık veren Echo, yakında şirketlerde ve her kurumun ihtiyaçlarına özel akıllı desteği ile iş dünyasının hizmetinde çalışacak.

İş dünyasının da yapay zekaya ihtiyacı var

Evlerde kullanıcıların istedikleri müzikleri çalan, internet üzerinden arama sonuçlarını getiren, sipariş alan Amazon Echo kurumlarda ise çalışanların aradıkları bilgilere ulaşmasını sağlayacak. Sesli komutlar sayesinde çalışanlar aradıkları müşterinin iletişim bilgilerine, satış raporlarına, stok bilgilerine ve benzer verilere ulaşabilecekler.

Amazon kurumların Echo’yu çalıştırabilmeleri için yapay zeka servisi Alexa’nın iş dünyası için özelleştirilmiş bir versiyonunu hizmete sokacak. Alexa for Business ismini alacak yeni yapay zeka rutininde şirketler de uygulamanın API’sini geliştirip kendi şirketleri için kişiselleştirilmiş özellikleri devreye alabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>