Amazon, Slack’i satın mı alıyor?

1

İş dünyasına yönelik mesajlaşma uygulaması Slack, popülerliği ile dev teknoloji şirketlerinin iştahını kabartıyor. Microsoft, Slack ile rekabet edebilmek için ofis uygulamalarına entegre edebilecek Teams isminde yeni bir uygulama geliştirdi. Google da yıllardır Hangouts ve türevleri ile iş dünyası için Slack benzeri bir oluşum sağlamak istediği biliniyor. 

Ancak bu girişimleri hiçbiri Slack kadar popüler olamadı. Slack ise şimdi bu başarısını naikte çevirmek üzere. Slack’ın yöneticileri, uygulamayı satın almak isteyen birkaç büyük teknoloji şirketi ile görüştüklerini doğrularken şirketten sızan bilgiler Amazon’un Slack’e 9 milyar dolar teklif ettiğini ortaya çıkardı.

Öte yandan Slack Nisan 2016’da 200 milyon dolar yatırım aldığında şirketin değerlemesi 3,8 milyar dolar çıkmıştı. Böylece Amazon’un Slack’ı satın almak için şirkete değerinin iki katından fazla fiyat teklifi vermiş olduğu anlaşılıyor. Bu rakam ayrıca, Slack rekabetinin çok çetin geçtiğini de gösteriyor. Dev teknoloji şirketlerinin sürekli fiyat yükselterek diğerlerini saf dışı bırakmaya çalıştığı düşünülüyor. Sürecin sonunda Slack’in büyük bir firmaya rekor bir fiyatla satıldığının açıklanması, sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

,

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>