Techinside Google News
Techinside Google News

Amazon üç boyutlu yazıcı işine girerse…

Endüstriyel devrim asla son bulmadı, sürekli değişerek devam ediyor. 3D yazıcılar bu devrimin en son aşaması olan özelleştirme için önem taşıyor.
- Advertisement -

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon.com her geçen gün yeni bir alana el atıyor. Amazon’un en son girdiği alanlardan birisi ise üç boyutlu yazıcılar.

amazon-3d-printing-store-screenshot

Amazon 3D Printing Store olarak hayata geçen satış sayfalarında sadece 3D yazıcı ve sarf malzemelerini değil aynı zamanda çok çeşitli ve özelleştirilebilir seçenekler ile üç boyutlu nesneleri yazdırma seçenekleri de sunuluyor. İster kendinize benzeyen renkli bir biblo veya isterseniz eviniz için özel bir dekoratif süs eşyası ısmarlayabiliyorsunuz.

İşletmeler için ne anlama geliyor?

Endüstriyel devrim üç dönemde ele alınıyor. Sanayileşme, seri üretim ve özelleştirme. Şu anda özelleştirme aşamasının henüz başlangıcındayız. Müşteriler artık satın aldıkları ürünlerin kendileri için özel olmasını istiyorlar. Apple ürünlerinde lazer ile bir kaç cümle yazdırmak gibi basit seçeneklerin ötesinde ürünlerin tüm görünümünün kişiye özel olabileceği seçenekler artık mümkün.

Eğer farklılaşmak istiyorsanız tek veya bir kaç farklı ürün ile değil bunu tüm müşterileriniz için ayrı ve özel bir ürün ile yapmalısınız. Şimdiden bunun üzerinde düşünmeye başlamanız gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir