Amazon uzaktan çalışmada kararı ekiplere bırakıyor

0

Amazon uzaktan çalışma

Amazon uzaktan çalışma stratejisinde kararı ekiplerin vereceğini duyurdu. Amazon CEO’su Jassy, konuyla ilgili açıklama yapacaklarını bildirdi.

Amazon uzaktan çalışmada kararı ekiplerin kendisine bırakıyor

Amazon CEO’su Andy Jassy çalışanlara gönderdiği bir mesajda, şirket çalışanlarının bir hafta içinde ofisten kaç gün çalışacağına bireysel ekiplerin karar vermesine izin vereceğini söyledi.

Daha önce, Amazon’un politikası, çalışanların 3 Ocak’tan itibaren haftada en az üç gün ofise dönmesini gerektiriyordu. Amazon’un blogunda yayınlanan mesajında ​​Jassy, ​​şirketin kurumsal çalışanlarının, istihdam ülkesindeki herhangi bir yerden tamamen uzaktan yılda dört haftaya kadar çalışmasına izin verileceğini söyledi.

ABD’deki en büyük özel işverenlerden biri olan Amazon, çalışanlarının bir gün önceden bildirimde bulunabilmeleri için ekiplerine yeterince yakın olmalarını da isteyecektir.

Mart ayında ABD’dekş ön saflardaki çalışanları için yerinde aşılamalara başlayan şirket, teknoloji akranı Microsoft Corp gibi yeniden açılma konusunda esnek bir yaklaşım benimsedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>