Amazon yeni iş kolları için yeni ekipler kuruyor

0

Dünyanın en büyük şirketi olma yolunda hızla ilerleyen Amazon’un yeni işe alım ilanları, şirketin hızlı büyümeye hazırlandığını ortaya koyuyor.

Bulut servisleri konusunda Microsoft ve Google ile ağır rekabet içinde olan Amazon, Microsoft’un neredeyse başka her şeyi bırakıp bulut servislerine odaklanması üzerine, kendi bulut ekibini de güçlendirme kararı aldı ve farklı bulut servisleri geliştirecek yeni bir ekip kurmak için işe alımlara başladı.

San Diego’da kurulacak dir diğer ekip ise e-ticaret işinde, Amazon’un dünya çapındaki depolarında saklanan malların daha efektif kullanımı ve yönetimi için özel bir yazılım üretecek. Böylece Amazon daha az depolama maliyeti ile daha fazla sirkülasyon ve kazanç elde edebilecek bir model kurabilecek. Supply Chain Optimization isimli bu proje hayata geçtiğinde Amazon önemli bir masraf kaleminden tasarruf sağlamış olacak.

Amazon ayrıca, otonom robot geliştirmek üzere mühendisler aradığını da duyurdu. Şirket aslında şimdiden depolarında, otonom robotlarla mal taşınması görevlerini yürütüyor ve bu iş için 2012 yılında Kiva Systems isimli bir robot şirketini 775 milyon dolar ödeyerek satın almıştı.

Toplamda 382 bin çalışanı olan Amazon, sadece 2017 Q2 döneminde 30 bin yeni çalışanı işe aldı. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>