Amazon’da son tarihi geçmiş ürünler mi satılıyor?

0

3PM isimli bir araştırma firması, Amazon’da son tarihi geçmiş ürünler satıldığını iddia etti. Amazon, sözcüsü, duruma hemen müdahale ettiklerini ve ürünler kaldırdıklarını açıkladı.

Yüzde 40 oranında Amazon’da son tarihi geçmiş ürün var

E-ticaret sektöründeki şirketlerin yaşadığı en büyük problemlerin başında, kendi izledikleri satış politikasını sisteme dahil olan satıcılara net olarak aktaramamak yer alıyor. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden Amazon da bu şirketler arasında bulunuyor.

3PM isimli bir araştırma şirketi, Amazon’daki satıcıların sattığı gıda ürünlerine yönelik bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma sonuçlarına göre satıcıların en az yüzde 40’ı, son kullanma tarihi geçmiş ürünler satıyor. Ayrıca ürünlerin nereden geldiği konusunda da şüphe olduğu belirtildi.

Amazon sözcüsü yaptığı açıklamada, tarihi geçmiş ürünleri satıştan kaldırdıklarını ve bu ürünlerin tespiti için yapay zeka – insan iş birliği odaklı yeni çözümler geliştirdiklerini duyurdu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>