Amazon’u Kara Cuma’da grev vurdu

0

Amazon Avrupa, Kara Cuma gününde büyük indirimlerle çok iyi bir satış yapmayı beklerken hiç beklemediği bir yerden darbe aldı… Düşük maaşla çalıştırdığı işçilerinden.

Hem para vermiyorlar hem çok çalıştırıyorlar

Avrupa’daki Amazon çalışanları, Avrupa ülkelerindeki standartlara göre çok düşük kalan çalışma şartları ve gelir seviyeleri nedeniyle uzun zamandır şikayetlerini dile getiriyorlardı. Bazen dinlenemeden 10 saatten fazla ayakta kalmaktan, tuvalete gitmek için bile izin alamamaktan şikayetçi olan Amazon Avrupa çalışanlarını, Kara Cuma günü greve giderek şirkete ağır bir ders verdi.

Daha iyi çalışma şartları ve ücret talep eden 1800 çalışan greve giderken, bu rakam Amazon Avrupa çalışanlarının %90 anlamına geliyor. Dolayısıyla Amazon sistemi, Kara Cuma boyunca durdu. Pek çok müşteri online sistemeden siparişini vermeyi başarsa da siparişleri hızlıca müşterilere göndermek için kutulaması gereken çalışanlar grev ve yürüyüş yaptığı için kimse ürününü zamanında teslim alamadı.

 Şimdi, ABD’de büyük bir alışveriş dönemi olan Şükran Günü döneminde de ABD’li Amazon çalışanlarının grev yapması bekleniyor. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>