AMD hisse değeri ile Intel’i geçti

1

AMD hisse değeri

İşlemci sektöründe son yıllarda AMD ile Intel arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. AMD hisse değeri ile Intel’i geride bırakmayı başardı.

AMD hisse değeri yüzde 17 yükseldi

Intel’in 7 nm teknolojisine geçişte geri planda kalması, şirketi oldukça zor durumda bıraktı. Bu kararla birlikte AMD, Intel’in önüne geçti ve piyasa değerlerinde farkı bir hayli açmış oldu.

Hatta analistler, Intel’in toparlanma sürecinin 2021 yılı sonlarını bile bulabileceğini söylüyor. Bu durum, şirketlerin hisse değerlerine de yansıdı. Intel’in hisse değeri yüzde 717 oranında düşüş yaşayarak büyük bir kayıp yaşadı. AMD’nin hisse değeri ise bunun tam tersine büyük bir sıçrama yaşadı diyebiliriz.

Yüzde 17’lik artış yaşayan AMD’nin hisse değeri 69 dolara ulaştı. Böylelikle Kasım ayında 30 dolar seviyelerinde olan hisse değeri, çok kısa bir sürede 2 katından daha yüksek seviyelere çıkmış oldu. Hisse değerlerinde AMD’nin Intel’i geçmesi de 15 yıllık süreç içinde bir ilk olarak değerlendiriliyor. AMD’nin bu başarılı grafiği sürdürmesi pek de sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorumlar

  1. Saçma bir haber intel in değeri amd nin 3 katından fazla ne haberi yazan ne yazdığının farkında nede redakte eden

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>