AMD mini PC girişimi başlatıyor

0

Donanım dünyasının önemli isimlerinden AMD mini PC segmentine yönelik girişimde bulunacak. Böylelikle AMD, uzun süre sonra mini PC sektörüne yönelik adım atacak.

AMD mini PC sektöründe!

İşlemci tarafında AMD ve Intel arasında kıyasıya rekabet varken, Intel’in stoklara yetişememesi ve 7nm işlemci piyasasında geri kalması, AMD’nin elini güçlendirmişti. Bu sayede AMD, yeni sektörlere giriş yapmak için de zaman kazandı.

Uzun süredir mini PC girişiminde bulunmayan AMD, Intel’in NUC bilgisayarının bulunduğu bu sektöre yönelik yeni bir hamle yapacak.

Mini PC girişiminde, AMD ile ASRockIndustrial, EEPD gibi sektörün önemli isimleri arasında işbirliği de yapılacak. Girişimle, 10 yıl boyunca erişilebilir sistemler oluşturulması planlanıyor.

Ryzen Embedded Mini PC olarak isimlendirilecek bu üründe, AMD’ninV1000 ve R1000 yongaları kullanılacak. İlk modellerin çok kısa bir süre sonra piyasada olacağı tahmin ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>