Techinside Google News
Techinside Google News

Akıllı “elma toplama makinesi”

Anadolu Etap, akıllı elma hasat makineleri ile hasat ve iş süreçleri verimliliğini artırmayı, kaliteyi yükseltmeyi hedefliyor

Anadolu Etap, üretim süreçlerinin her aşamasında akıllı ve yenilikçi tarım uygulamalarının yanı sıra modern teknolojiler kullanarak; kaliteli, sürdürülebilir ve güvenli gıda üretmeye devam ediyor. Yatırımlarının büyük bölümünü akıllı tarım ve üretim teknolojilerine yapan Anadolu Etap, “elma hasat makinesi” ile iş süreçlerinde verimliliği ve ürün kalitesini artırmayı amaçlıyor. Karapınar ve Tahirova’daki çiftliklerde kullanılacak olan makineler, hasat verimliliğini dünya standartlarına taşırken, meyve toplama sürelerini kısaltarak daha fazla ürünün kısa sürede toplanmasını sağlıyor. 

Türkiye’de bu teknolojide elma hasat makinesi ilk kez Anadolu Etap’ta kullanılıyor. Kısa vadede elma hasadının çoğunluğunu, Türkiye tarım sektöründeki en yeni ve en teknolojik donanıma sahip olan elma hasat makineleri ile gerçekleştirmek hedefleniyor. Düşük salınımlı yakıt kullanan makineler, çevresel sürdürülebilirlik hedeflerine de katkıda bulunuyor. 

- Advertisement -
Anadolu Etap Plantasyon ve Taze Ürünler Genel Müdürü Handan Eren

Anadolu Etap Plantasyon ve Taze Ürünler Genel Müdürü Handan Eren yeni makine yatırımları ile ilgili; “Sürdürülebilirlik ilkesiyle tarım sektöründe liderlik yapma yolunda ilerliyoruz. Elma hasat makineleri ile dünya standartlarında verimlilik sunuyor, çiftlikten sofraya kaliteli, sürdürülebilir ve güvenli gıda üretimine katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik hedeflerimize uygun, düşük salınımlı yakıt kullanan makinelerimizle doğayı koruyarak üretim yapıyoruz. Teknolojinin gücünü en iyi şekilde kullanarak sektörde öncülük etmek ve ülkemize değer katmak için çalışıyoruz” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir