ANAO nakitsiz banka kartı denetimine başlıyor

0

nakitsiz banka kartı

ANAO nakitsiz banka kartı denetimi ile sosyal yardım alanları takip edecek. Bu konuda açıkların olup olmadığı araştırılacak.

ANAO nakitsiz banka kartı araştırmasını genişletiyor

Avustralya Ulusal Denetim Ofisi (ANAO), tartışmalı Nakitsiz Banka Kartı (CDC) programının etkinliği konusunda bir takip denetimi başlatacağını duyurdu.

2016’da bir deneme olarak başlayan CDC, sosyal yardım alan bazı kişilerin paralarını nasıl harcadıklarını yönetiyor. Programın arkasındaki fikir; alkol, sigara VE bazı hediye kartlarının satışını önlemek ve fonları bloke etmek üzerine kurulu.

CDC denemesinin katılımcıları, fonlarının yüzde 80’i ödeme hizmetleri şirketi Indue tarafından yönetilen bir karta yatırılır ve kalan yüzde 20’si bir banka hesabına ödenir. CDC bu modeli nedeniyle, daha önce bazı senatörler tarafından “ırkçı” olarak etiketlenmişti. Denetim kapsamında ANAO, Sosyal Hizmetler Departmanı’nın Nakitsiz Banka Kartı programının yönetimini desteklemek için etkin risk yönetimi, sözleşme yönetimi ve satın alma süreçlerine sahip olup olmadığını inceleyeceğini söyledi.

Ayrıca, Sosyal Hizmetlerin CDC programı için performans ölçüm ve izleme süreçlerini ve programı genişletme kararının, uygulama sonrası etkili bir gözden geçirme, maliyet-fayda analizi ve değerlendirme tarafından bilgilendirilip bilgilendirilmediğini inceleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>