Techinside Google News
Techinside Google News

Android 14 kullanıcıları büyük bir problem ile karşı karşıya!

Google'ın en son işletim sistemi olan Android 14, kullanıcıların cihazlarına erişimin kilitlenmesine neden olan büyük bir depolama hatasıyla karşı karşıya.

Android 14 kullanıcılarını etkileyen bu sorun özellikle “birden fazla profil” özelliğini kullanan kullanıcıları etkiliyor. Raporlar, kullanıcıların cihaz depolama alanına erişememesi nedeniyle hatanın “fidye yazılımı” ile karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

Başlangıçta bu hatanın Pixel 6 ile sınırlı olduğuna inanılıyordu, ancak daha sonra Android 14‘e yükseltme yapan daha geniş bir cihaz yelpazesini etkilediği keşfedildi. Bu hataya ilişkin Google sorun izleyicisi 350’den fazla yanıt aldı ancak şu ana kadar Google’dan herhangi bir yanıt gelmedi.

- Advertisement -
Google, Android 14 ile İşitme Kaybını Azaltmak İçin Yenilikçi Güvenlik Özelliği Sunuyor

Bu depolama hatasıyla karşılaşan kullanıcılar, “/data/media/0 dizini açılamadı: Yapının temizlenmesi gerekiyor.” gibi mesajları içeren günlük dosyalarını paylaştılar. Bu sorun, bazı kullanıcıların önyükleme döngüleri yaşaması, bazılarının “Pixel başlıyor…” mesajına takılıp kalması ve bazılarının depolama alanı yetersizliği nedeniyle ekran görüntüsü alamaması veya kamera uygulamasına erişememesi gibi çeşitli sorunlu durumlara yol açıyor. 

Kullanıcılar ayrıca USB üzerinden bir PC’den cihazlarındaki dosyaları görüntüleyemiyor ve Sistem Kullanıcı Arayüzü ve Ayarlar sürekli olarak çöküyor. Temel olarak, depolama olmadan cihaz pratik olarak kullanılamaz hale geliyor.

Android’in birden fazla kullanıcıyı barındıracak ve iş ve kişisel profilleri ayıracak şekilde tasarlanan kullanıcı profili sistemi, nadiren karşılaşılan bu hatanın nedeni gibi görünüyor. Android 14 kullanıcıları, genellikle en önemli profil olan birincil profilin kilitlendiğini bildirdi.

Bu mağduriyetlerin nasıl giderilebileceği henüz belirsiz. Ancak şirketler bir an önce elini taşın altına koymak zorunda. Bu tablo, kendi işletim sistemine sahip olan; sistemini hız ve güvenlikle ön plana çıkaran Apple için iyi bir reklam alanı gibi görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir