Android Akademi’ye başvurular yarın bitiyor

0

Program için online görüşmeler 24-26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Google Türkiye ve Girişimcilik Vakfı girişimcilik ruhuna sahip öğrenciler için Android Akademi’yi ikinci kez hayata geçiriyor. Akademi; BTK desteği ile Türk Hava Yolları, General Mobile ve İTÜ Arı Teknokent sponsorluğunda üniversitede yazılım okuyan veya teknoloji konusunda kendine güvenen üniversite öğrencilerini bekliyor. 

Anroid Akademi için 14 Şubat’ta başlayan başvurular 12 Mart’ta sona eriyor. Akademi ile Google ürünleri ve Android teknolojisiyle, 4 ana alanda yaşanan toplumsal sorunlara teknolojik çözümler üreten uygulamaların geliştirilmesi amaçlanıyor. Yapay zekâ, büyük veri, VR, AR ve bulut gibi teknolojiler kullanılarak ürünler geliştirilebilir.

Başvuru süreci ve eğitimin içeriği

Android Akademi, Android (Kotlin), Google Asistan, Google Cloud, QwickLabs (Tensorflow, Kubernetes, IoT, Bigquery), Google Play gibi teknik eğitimlerin yanısıra girişimcilik alanında da Fikir Geliştirme, İş Modeli Kanvası, Yalın Kanvas, Pretotip/Prototip Oluşturma, Müşteri Doğrulama gibi katılımcıların sahip olması gereken tüm bilgileri içeren kapsamlı bir içerikten oluşuyor. 

Programa üniversitelerin genel olarak bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan ya da teknik altyapısı olan, kullanıcı deneyimine ilgi duyan ve mobil uygulama geliştirmekle ilgilenen en az iki lisans öğrencisi olmak koşuluyla lisans ve yüksek lisans öğrencileri 3-4 kişilik gruplar halinde başvurabilir. Türkiye’nin her yerinden başvuru alınacak olan programa İstanbul dışından seçilecek öğrencilerin ulaşım ve konaklama masrafları program tarafından karşılanacak. Programa katılım ise ücretsiz Android Akademi’nin katılımcıları iki aşamalı bir seçim sisteminden geçecek ve Akademi’ye katılmak üzere en fazla 15 ekip seçilecek.

Ayrıntılı bilgi şu adresten alınabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>