Android Auto için kablosuz desteği bu yıl hazır olacak!

0

Android Auto

Android Auto, otomobilinde Android işletim sisteminin nimetlerinden faydalanmak isteyenler için güzel bir çözüm. Ancak bu teknolojinin telefonunuzla eş zamanlı çalışması için ne yazık ki hâlâ bir USB bağlantısına ihtiyaç duyuluyor. Neyse ki ilk olarak 2016 yılında konuşulan kablosuz desteği, nihayet bu yıl hazır olacak!

Android Auto için kablosuz desteği geliyor

Kenwood, CES 2018 fuarında üst düzey multimedya alıcısını duyuracağını onayladı. Henüz ürünle ilgili detay paylaşmayan şirket, bu cihaz sayesinde kablosuz bağlantı desteğini Android Auto‘ya taşıyacak.

Henüz bu alıcının tam olarak ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne olacağını bilinmiyor. Bildiğiniz gibi CES fuarlarında sergilenen ürünlerin son kullanıcıya ulaşması biraz zaman alabiliyor. Ancak tahminler, bu yıl içerisinde sözünü ettiğimiz alıcının satışta olacağı yönünde. Bu alıcı ile birlikte, kullanıcılar Android cihazlarının arayüzünü herhangi bir kablo bağlantısına gerek kalmadan otomobillerindeki ekrana yansıtabilecek.

Bizim de yerinden takip edeceğimiz CES 2018 fuarında konuyla ilgili tüm gelişmeleri size aktaracağız.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>