Android uygulamaları otomatik olarak açılacak

0

Google, Android uygulamalarının her açılışta şifre istemesini engelleyecek ve uygulamaların pratik şekilde açılmasını sağlayacak yeni bir düzenlemeye gidiyor.

İnternet devinin duyurduğu yeni yönteme göre  uygulama yüklendiğinde bir kere şifresini girmek yeterli olacak ve uygulama her açıldığında veya şifre girmek gerektiğinde Chrome tarayıcısı veya başka bir şifre yöneticine kaydedilecek hesap adı ve şifreler otomatik olarak kullanılacak.

Google benzer bir sistemi şu anda web sayfaları ve web uygulamaları için Chrome’un şifre yöneticisi ile kullanıyor ancak uygulamaların Chrome şifre yöneticisine erişimi bulunmuyordu.

Her şifre yöneticisiyle çalışacak

İnternet devinin Open YOLO (You Only Login Once) ismini verdiği yeni yöntem sayesinde Android uygulamalarında login olmanın çok daha hızlanması bekleniyor. Kullanıcıların mobil uygulamalarda en çok şikayet konuların başında, ekran klavyesinin küçük harfleri ile sürekli login bilgileri girmenin ve şifreleri hatırlamak zorunda kalmanın yarattığı sorunlar geliyordu.

Bu nedenle kullanılan şifre yöneticilerinde ise, ilgili login ekranına hesap isimlerini ve şifreleri kopyala-yapıştır yöntemi ile girmek gerekiyordu. Open YOLO ise hangi şifre yöneticisi kullanılırsa kullanılsın, şifreleri otomatik olarak tanıyıp logini gerçekleştirecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>