Techinside Google News
Techinside Google News

Android yaratıcısı Andy Rubin yeni akıllı telefonla geliyor

- Advertisement -

Essential Products ile yeni bir telefon projesini faaliyete geçirecek olan Andy Rubin oldukça iddialı. Yapılan paylaşımlara göre ilk cihaz 2017 yılının ortalarında piyasaya sunulacak.

Uzun zamandan beri gündemde Andy Rubin tarafından yeni bir telefonun piyasaya sunulacağı konuşulurken, bu söylentilerin doğru olduğu ortaya çıktı. Bloomberg’de yer alan bir rapora göre, birkaç mobil ve akıllı ev ürünü tek bir platformda bir araya getirilecek ve bugüne kadarki en kapsamlı ve farklı hizmetler sunan mobil cihaz üretilecek. Yeni cihaz için yılın orta dönemleri hedeflenirken, tanıtımı yapılacak model aynı zamanda markanın amiral gemisi telefonu olacak.

Marka tarafından bugüne kadar pek çok farklı üretim yapılsa da yeni ürün hepsini gölgeleyecek gibi duruyor. Zira Bloomberg’in kaynaklarına göre şirketin ilk cihazı bütün bağlantılı ürünlerin merkezinde yer alacak ve daha çok tüm cihazları kontrol etme noktasında ana kumanda olacak.

Andy Rubin Ve Özel Ekip

Essential tarafından bu çalışmalar için oluşturulan 40 kişilik ekip, seçkin uzmanlardan oluşuyor. Ekipteki kişilerin büyük bölümü hem Apple hem de Google’dan alındı. Bu açıdan ortaya çıkarılacak ürünlerde diğer marklara göre fark yaratılması da oldukça kolay görünüyor. Telefonun yazılım noktasında ise belirsizlik hakim. Bloomberg şu anda cihazın Android tabanlı bir işletim sisteminde çalışıp çalışmayacağının “belirsiz” olduğunu söylerken, bu soru işaretinin giderilmesi için biraz daha zamana ihtiyacımız olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir