Apple AR gözlüğü ne zaman çıkıyor?

0

Apple AR gözlüğü

Apple AR gözlüğü Apple Glasses hakkında yeni iddialar gündeme geldi. Analist Prosser, gözlüğün ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında bilgi verdi.

Apple AR gözlüğü için yeni iddialar

Apple, son yıllarda artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerine yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde etkinlikleri sanal gerçeklik teknolojisiyle gerçekleştiren bir şirket satın alan Apple, bu kez artırılmış gerçeklik gözlüğü ile gündeme geldi.

Apple hakkında istihbarat haberleri paylaşan ünlü analist John Prosser, Apple Glasses’ın ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında bilgi verdi. Prosser, Apple Glasses’a ait prototipi gördüğünü ve Starboard arayüzü ile tanıştığını söyledi. Bununla birlikte Apple Glasses’ın 2021 ilk yarısı itibariyle piyasada olacağını belirtti. Ayrıca önümüzdeki günlerde gözlükle ilgili detaylı bir video paylaşacağını da duyurdu.

Tabii Porsser’ın söylediklerinin şu an için bir iddia olduğunu ve bu konuda herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtmemiz gerekiyor. TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo ise Apple Glasses’ın 2022 yılından önce piyasaya sürülmeyeceğini söylemişti. Dolayısıyla bu iddiaların, aslında birer tahmin olduğunu söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>