Apple çalışanları aşı programına dahil oluyor

0

Apple çalışanları aşı

COVID-19 aşıları hızlı bir şekilde uygulanmaya devam ederken, bazı şirketler büyük ölçekli bir program hazırlıyor. Apple çalışanları aşı programına alınıyor.

Apple çalışanları aşı olabilecek

Apple yaptığı açıklamada, çalışanlarının COVID-19 aşıları yaptırmalarına yardımcı olmak için bir program başlattığını söyledi. Üstelik bu aşılar, Apple’ın ofislerinde yapılacak.

Apple sözcüsü aşı programı için eczane zinciri Walgreens Boots Alliance Inc (WBA.O) ile anlaştıklarını belirtti. Ayrıca açılacak bir web sitesi aracılığıyla çalışanlarının kayıt yaptırıp, randevu alabileceklerini vurguladı.

Apple, çalışanların aşılanmasına yardımcı olmak için bir program başlatan ilk büyük Silikon Vadisi şirketi oldu. Bu ayın başlarında Deutsche Bank AG (DBKGn.DE), çalışanlarına ofislerinde COVID-19 aşıları sunacağını söylemişti. Geçtiğimiz ay ise Amazon Inc (AMZN.O) Missouri, Nevada ve Kansas’tan başlayarak sahada çalışan ve sürekli fiziksel ilişkilerde bulunan çalışanlar için yerinde aşılamaya başladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>