Apple, Çin’e karşı vergiler konusunda ABD’yi uyardı

0

Apple FaceTime

Dünyanın en değerli şirketi konumunda bulunan ve kasasında dev bir nakit birkimi olan Apple, Trump’ın Çin’e karşı koyduğu ve daha da yükseltmeyi planladığı gümrük vergilerine karşı ABD yönetimini uyardı.

Bu üretimler nerede yapılacak?

Çin’e koyulacak ek vergilerin bu ülkede üretim yapan ABD şirketlerinin uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü kısıtladığını ve rakip şirketlerin ABD şirketlerine karşı avantaj kazanarak pazarı ele geçireceğini savunan Apple, Çin’e yeni gümrük vergilerinin konulmamasını savunuyor.

Apple, ABD yönetiminin Çin’e karşı aldığı kararlardan etkilenmemek için bazı taşeronlarından Apple için yaptıkları üretimleri Çin dışına kaydırmalarını istemişti ancak hala iPhone gibi popüler cihazlarının büyük bölümü Çin’deki fabrikalarda üretiliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>