Apple ve Google gibi 97 ABD’li şirket, Trump’a karşı çıktı!

0

Apple, Google ve Microsoft gibi dev markalar, Donald Trump’ın göç konusundaki düzenlemelerine karşı çıktı. Cumhurbaşkanı Donald Trump’a karşı özel bir rapor hazırlanırken, raporun altına 100 teknoloji markası imza attı.

Donald Trump Tartışması Büyüyor!

Yeni düzenlemeler ve yasaklar hakkında basına verilen ilk bilgilerin ardından dünya genelinde tartışmalar başlamıştı. Gelinen son noktada ABD’deki pek çok firmanın iş gücü kaybı yaşayacak olması ekonomik alandaki dengeleri değiştireceği gibi markaların da zorlu bir sürece girmesine neden olacak.

İşgücünün büyük bir bölümü göçmenlerden oluşan firmalar ilk olarak bu tasarıya karşı çıkarken, kısa süre içerisinde destek büyük bir kitleye ulaştı. 97 şirket tarafından imzalanarak Donald Trump’a gönderilen rapor ise tüm bu tepkilerin temsilcisi oldu. Raporda ABD’nin son 50 yıllık yönetiminden, mevcut düzenlemeler ile sapman yaşandığı ve ABD’nin adalet ilkelerine böyle bir durumun uygun olmadığı vurgulandı. Üstelik mevcut düzenlemelerin firmalara ve doğrudan ABD ekonomisine vereceği zararlar üzerinde de durulurken, detaylı bir şekilde hazırlanan raporun dünya markaları tarafından imzalanmış olması da ABD’yi bu konuda yaptırıma zorlayabilir. Üstelik Donald Trump’ın çok sevdiği Apple gibi markaların dahi kurucusu Suriyeli bir göçmen oğlu Steve Jobs.

Bu birlik karşısında ABD cephesinden nasıl bir adım atılacağı merak edilirken, ABD’yi hareketli bir dönemin beklediği de açık.

5 Şubat 2017 tarihli basınla paylaşılan rapor ise şöyle;

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>