Apple, iAd hatasını kabul etti

0

iad

Apple, aynı Google gibi, dijital platformlarda reklam satmak için altı yıl önce iAd platformunu kurmuştu. Ancak şirket bu platformdan beklediği verimi alamadı. Çünkü Apple’ın iyi bilinen “kontrol hastalığı” iAd müşterilerini canından bezdiriyordu. Belirli standartlara uymak zorunda olan reklamların Apple uzmanlarından onay almadan yayına girmesine izin verilmiyordu. Bu da reklam verenleri iAd ile uğraşmak yerine, Google gibi alternatif ve daha rahat platformlara yönlendiriyordu.

Apple şimdi iAd sistemindeki hatasını kabul etti ve bundan sonra ağır kontrol mekanizmalarıyla reklamverenleri boğmayacaklarını açıkladı. Reklamverenler artık serbestçe, diledikleri formatta dijital reklam oluşturarak iAd platformu üzerinden yayına koyabilecekler.

Böylece artık üzerinde iAd logosu olan çok daha fazla reklam görebileceğiz ve elbette Apple, sahip olduğu iOS platformunun da gücüyle, devasa gelirlerine, bir de yüksek boyutlu reklam gelirleri eklemiş olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>