Apple ile Imagination yeniden anlaştı

0

Apple ile Imagination

Apple ile Imagination arasında, grafik birimleri üretimi konusundaki anlaşma birkaç yıl önce sallanmaya başlamıştı. İki şirket arasında, yeni bir anlaşma yapıldı.

Apple ile Imagination ortaklığa devam ediyor

Apple, kendi akıllı telefonlarında Imagination tarafından üretilen özelleştirilmiş grafik birimlerini kullanmaktaydı. Ancak başka bir firmaya bu konuda ödeme yapmak istemeyen Apple, 2017 yılında kendi grafik üretim birimini kuracağını açıklamıştı.

Apple’ın bu açıklaması sonrasında, gelirinin büyük bir kısmını Apple’dan sağlayan Imagination mali anlamda zor durumda kalmıştı. Apple ile davalık olan Imagination, Apple’ın şirketin imajını düşürdüğü ve tüm maddi kayıpları karşılaması gerektiğini iddia etmişti.

İki şirket arasında yapılan görüşmeler sonrasında Imagination ile Apple uzlaşmaya vardı. Böylelikle iki şirket arasında çok yıllık bir lisans anlaşması imzalandı. Bu anlaşmayla Apple’ın, Imagination’dan uzun bir süre daha grafik birimleri tedarik edeceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>