Apple koronavirüs sitesi yayınladı

0

Apple koronavirüs

Apple kronoavirüs testine ihtiyaç olup olmadığının belirlenmesi için yeni bir web sitesi yayınladı. Bu site, kulalnıcılar tavsiye niteliğinde yardımcı oluyor.

Apple koronavirüs web sitesi yayında

Teknoloji sektörü, kroonavirüsle mücadelede online ve yenilikçi çözümler sunmaya çalışıyor. Teknoloji şirketleri, özellikle yayına aldıkları web siteleri ile bu konuda kullanıcılara yardımcı olmaya çalışıyor.

Sektörün öcü şirketlerinden Apple, kullanıcılara bilgilendirme yapmak amacıyla yeni bir web sitesi yayına aldı. Yayınlanan yeni web sitesinde, kullanıcılara koronavirüse yakalanmamaları için çeşitli tavsiyelerde bulunuluyor. Ayrıca kullanıcılara koronavirüsle iligli online bir test de yapılıyor.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Beyaz Saray Koronavirüs Grubu ve ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı ile işbirliği yapılarak oluşturulan bu web sitesi, kullanıcılara semptomlarla ilgili çeşitli sorular yöneltiliyor. Kullanıcıların verdikleri cevaplara göre koronavirüs testi yaptırması gerekip gerekmediğiyle ilgili öneri sunuluyor.

Apple, bu web sitesinin sadece tavsiye amacıyla kurulduğunu, bu nedenle yerel sağlık kuruluşlarına da başvurmanın mutlaka gerekli olduğunu belirtiyor. Şu anda İngilizce olarak sunulan bu web sitesinin, önümüzdeki günlerde Türkçe desteği alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>