Apple Netflix’i satın mı alıyor?

0

Apple’dan sızan bir bilgi, şirketin yaklaşık bir yıldır ABD’nin en büyük kablolu yayın şirketi Time Warner Cable’ı satın almak için görüşmeler yaptığını ancak pazarlıkların olumlu sonuçlanmadığını ortaya koydu. Söylentilere göre Apple’ın başkan yardımcısı Eddy Cue ve Time Warner yöneticisi Olaf Olafsson arasında gerçekleşen görüşmelere Tim Cook hiç katılmadı ve görüşmeler sonuca yaklaşamadan son buldu. Şirket şimdiyse Netflix’in peşinde olabilir.

Apple’ın 250 milyar dolara yakın satın alma bütçesiyle Time Warner Cable’ı satın alamamış olmasını, şirketin Time Warner Cable’dan vazgeçerek gözünü online film/dizi servisine çevirmiş olmasıyla açıklayanlar bulunuyor. 45 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Netflix, sene başında etkileyici bir büyüme programı ortaya koymuş ve onlarca yeni ülkede daha erişime açılmıştı.

Apple’ın Netflix’e olan ani ilgisinin, iTunes üzerinde düşen film satışlarının yerine satın aldığı servis üzerinden yeni bir gelir modeli koyma amacını taşıdığı düşünülüyor. Öte yandan Apple kendi video yayın servisini kurmak için de çaba gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>