Apple, Ohio State ile yeni bir üniversite açtı

0

Apple, Ohio State Üniversitesi ile yeni bir iş birliğine imza attı. Yeni dijital eğitim girişimindeki amaç; öğrenmeyi güçlendirmek için modern mobil beceriler geliştirmek ve rekabetçi bir iş yerinde ön plana çıkacak çalışanlar yetiştirmek. Dijital Flagship Üniversitesi adı altında başlatılan dijital eğitim girişimi, iOS Tasarım Laboratuvarı içeriyor.

iOS Tasarım Laboratuvarı öğrencilere, fakülte ve topluluk üyelerine açık olacak. Apple programlama dili Swift’de ve diğer eğitim ve kariyer programlarında uygulamalar geliştirmek için teknoloji eğitimi ve sertifikasyon verilecek. Üniversite ayrıca, eğitimin bir parçası olarak uygulamaları geliştirmek için Apple’dan yardım alacak.

2018 sonbaharında başlayacak yeni öğrencilere Ohio State tarafından iPad Pro, Apple Pencil ve Akıllı Klavye finanse edilecek. Ohio State Apple ürünlerini kendi derslerinin çoğuna entegre etmiş durumda. Verdiği bazı örneklerde, biyoloji derslerinde bitki ömrü konusunda saha çalışması yapmak, Wexner Tıp Merkezi’nde klinik talimat vermek için iPad kullanımını içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>