Apple önümüzdeki hafta Siri’li hoparlörünü duyurabilir

1

Amazon’un çok tutan ürünü Echo’ya karşı teknoloji devleri kendi ürünlerini geliştirirken Apple’ın sessiz kalması uzun zamandır dikkat çekiyordu. Ancak bu durum değişiyor olabilir. Apple’dan sızan bilgilere göre firma Siri ile entegre olmuş bir akıllı ev asistanı üzerinde çalışıyor ve bunu önümüzdeki hafta sürpriz bir lansmanla dünyaya tanıtacak.

Bloomberg’ün iddiasına göre Siri’li hoparlörler şimdiden üretime başladı ve ilk parti ürünler Apple’ın depolarına ulaşmaya başladı. Apple’ın, geliştirdiği yapay zeka servisinin vitrin yüzü olacak olan Siri, zaten iOS kullanıcılarının çok iyi bildiği bir marka iken onu evlerde sesli komut verecekleri bir asistan olarak konumlandırmaları da zor olmayacak.

Şimdi asıl merak edilen Apple’ın bu hizmet için ABD’de hangi şirketlerle işbirliği yapmış olduğu? Yani sesli komutla hangi mağazalardan, restoranlardan sipariş verilebilecek? Sistem nasıl çalışacak? Birebir Echo’nun bir kopyası mı ortaya çıkacak yoksa Apple’a özgü ince dokunuşlar da fark edilecek mi? Önümüzdeki haftayı merakla bekliyoruz.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>