Apple otomobil projesinin şefi işten ayrıldı

1

apple car

Apple’ın elektrikli ve otonom otomobil projesi aslında son derece gizli bir proje olarak biliniyor ama öte yandan Apple’ın otomobil üzerinde çalışmadığını bilmeyen kalmadığı için projenin çok da büyük bir gizemi kalmadığı da söylenebilir.

Özellikle de Apple’ın Tesla, Mercedes ve Toyota gibi büyük otomobil şirketlerinde çalışan ünlü mühendisleri teker teker ikna edip işe almasıyla daha da gün yüzüne çıkan bu projenin başındaki isim olan Steve Zadesky ise Apple’dan istifa ettiğini açıkladı.

Ford’dan Apple’a

Daha önce Ford’da görev alan ve son 16 yıldır Apple’da çalışan, iPhone ve iPad projelerinde önemli görevler üstlenen Steve Zadesky’in şirketten ayrılması, otomobil projesinde işlerin iyi gitmediği söylentisine yol açtı. Apple’ın, projenin gidişatından memnun olmadığı ve Steve Zadesky üzerinde baskı kurması bu sonuca yol açmış olabilir.

Şirketten sızan bilgilere göre Apple 2019 yılında sürpriz otomobilini piyasaya sürmek istiyor. Bu nedenle Steve Zadesky’ın üzerindeki baskının artmış olduğu düşünülüyor.

Yorumlar

  1. o ucubeden uzak durun… kaza anında telef olursunuz…

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>