Apple Pay’i bilgisayarda kullanır mısınız?

0

Apple Pay mobil cüzdan sektöründe yıkıcı bir değişim yapmanın yollarını arıyor. Sektöre yakın kaynaklar, Apple’ın internet tarayıcılarına özel bir teknoloji üzerinde çalıştığını ve şimdiden potansiyel iş ortaklarıyla görüşmelerin başladığını belirtiyor.

Re/Code tarafından paylaşılan bilgilere göre yıl sonuna kadar yayınlanması planlanan bu teknoloji Apple’ın kendi web tarayıcısı olan Safari ile sınırlı olacak. Ayrıca mobil cüzdanını internette dolaşırken kullanmak isteyenlerin Touch ID destekli bir iPhone kullanması gerekecek ki iPhone 5 ve sonrasında çıkan modeller bu kategoriye giriyor.

PC için Apple Pay mümkün mü?

Dedikodu kazanını biraz daha karıştırdığımızda ise ortaya daha ilginç bilgiler çıkıyor: Apple Pay aynı dönemde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanıma açılabilir. Henüz bu söylentiyle ilgili yeterince detay yer almasa da, Apple’ın bir sonraki MacBook modellerine Touch ID parmak izi tanıma teknolojisini ekleyecek olması ihtimalleri güçlendiriyor. Tabii bu durumda mobil cüzdanın masaüstü yolculuğu sadece Mac ve MacBook kullanıcılarıyla kısıtlanabilir.

Peki, siz Apple Pay’i bilgisayarınızda kullanır mıydınız? Araştırmalar, ödeme teknolojileri için bilgisayar platformunun gayet ideal bir hedef olduğunu gösteriyor. Çünkü internette dolaşmak ve ürün seçmek için mobil cihazlarımızı kullansak da, iş satın alma işlemine gelince halen geleneksel masaüstü ve dizüstü bilgisayarları tercih ediyoruz.

Apple’ın yaz mevsiminin başında düzenleyeceği WWDC etkinliğinde bu konuya ışık tutması bekleniyor. Konuyla ilgili detaylar netleştikçe TechInside okurlarıyla paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>