Apple reklam gelirlerini artıracak

0

Apple reklam gelirlerini artırmak için yeni bir planlama yapıyor. Önümüzdeki 6 yıl içinde şirketin reklam geliri 5 kat artacak.

Apple reklam stratejisine gidiyor

Akıllı telefon sektöründe yaşadığı büyümeyle dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, farklı sektörlerden de gelirini artırmayı hedefliyor.

Özellikle reklam sektörüne yönelik planlama yapan Apple, şu anda bu sektörden 2 milyar dolar gelir elde ediyor. Şirketin gelecek hedefleri arasında ise elde ettiği bu geliri 2025 yılında 11 milyar dolara çıkarmak yer alıyor. Yani Apple, önümüzdeki 6 yıllık süreçte toplam gelirini 5 katına çıkarmayı hedefliyor.

Reklam gelirlerinin temelini ise Apple TV+ hizmeti oluşturacak gibi görünüyor. Online içerik sektöründe yaşanan büyümeyle Apple TV+’ın reklamcılıktaki ana büyüme kalemini oluşturması bekleniyor. ancakApple’ın, ücretli abonelerine reklamlı hizmet sunması pek de hoş karşılanmayabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>